Dřevěné potraviny na krájení - proč je koupit a jak si s nimi hrát?
Dřevěné jídlo patří do každé dětské kuchyňky. Je vhodné pro dívky i chlapce. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní sadu a přidáme i tipy na hry, které pomohou rozvíjet logiku a představivost.
Děti zbožňují napodobování, zejména dospělých. Chtějí dělat všechno jako vy. Vařit, krájet, chystat dobroty. Dopřejte jim takovou hru v bezpečném prostředí dětské kuchyňky.
Výrobci jsou v tomto směru kreativní a v nabídce najdete nejrůznější dřevěné hračky do kuchyňky. Mezi oblíbené patří sety na krájení jídla nebo dřevěná pizza na hraní.
Výhody dřevěných hraček pro nejmenší
- Jsou nezničitelné
Dřevo na rozdíl od plastu vydrží mnohem více. Děti si na hračky často sednou, stoupnou, pustí je z výšky. Dřevěné hračky to všechno zvládnou a zahrají si s nimi ještě i děti od sousedů.
- Nakupujete ekologicky
Dřevěné hračky jsou ohleduplné k planetě a životnímu prostředí. Jsou ošetřeny ekologickými nátěry a zdravotně nezávadnými barvami.
- Podporujete přirozenější hru
Předměty mají svoji váhu. Avšak ty plastové jsou nesrovnatelně lehčí. Děti, které si často hrají s plastem, mají slabší ruce. Naopak dřevěné hračky napomáhají zdravému fyzickému a psychickému vývoji.
Proč koupit jídlo na krájení pro děti?
- podpoříte tvořivost a kreativitu
- vaše děti si zlepší manuální zručnost a jemnou motoriku
- někteří rošťáci přestanou brát ingredience z vaší kuchyně
- menší dítě se seznámí s různými druhy jídla
- větší děti pochopí principy dělení na jednoduché zlomky
Co obsahuje sada dřevěného jídla?
Do naší foto a video recenze jsme si vybrali sadu na krájení od společnosti Melissa & Dough. Společnost nabízí kvalitní edukační hračky. Melissa a Dough jsou reální lidé, manželé, kteří vedou celou firmu a mají spolu šest dětí.
V balení naleznete 8 druhů jídla (rajče, okurku, jablko, chléb, toastový chléb, meloun, mrkev a zelenou papriku), které se dá rozdělit na 27 dílků. Kromě jídla obsahuje sada velmi pěknou a kvalitní dřevěnou desku, nožík a praktickou bedničku.
Bedýnka je opravdu skvělá, hned jsem si představila, jak do ní naaranžujeme na podzim dýně a dceři na oplátku dám nějakou pěknou kartónovou krabici. :)
Výhodou je mimořádně kvalitní zpracování. Sada neobsahuje menší dílky, a tak je bezpečná i pro menší děti. Výrobce uvádí věk od tří let, ale s jídlem si zahrají i děti od osmnácti měsíců.
Všechny hrany jsou oblé. Použité barvy splňují nejpřísnější kritéria, a tak se nic nestane, když si vaše ratolest dá hračku do úst.
Jednotlivé díly se spojují pomocí suchého zipu, který při překrojení vydává zvuk připomínající skutečné krájení. Kousky dokážete oddělit i rukou. Při testování nás potěšilo, že oddělování nebylo ani velmi těžké, ale ani lehké.
Tipy na hru s dřevěným jídlem
1. Rozeznávání druhů jídla
Jelikož se sada skládá z různých druhů zeleniny, ovoce a pečiva, první hrou, kterou si můžete zahrát už s nejmenšími dětičkami, je poznávání. Prohlédněte si jednotlivé díly a pojmenujte, co vidíte. Rozdělte jídlo do skupin. Je meloun ovoce či zelenina? :-)
2. Krájení a počítání
Rozkrájejte jednotlivé kusy jídla a počítejte, z kolika dílů se skládají. Začněte nejjednoduššími tvary jako mrkev nebo jablko, které jsou jen ze dvou částí. Hru opakujte, dokud dítě není schopné spočítat všechny části samo.
3. Hra na dělení
Díky dřevěnému jídlu porozumí dítě zlomkům. Vezměte si jablko a rozdělte ho na polovinu. Vysvětlete dítěti, že jde o dvě stejné poloviny. Pak zkuste pokrájet například toastový chléb nebo meloun. Porovnávejte, která jídla se dají rozdělit na poloviny, třetiny nebo čtvrtiny. Kolika plyšovým zvířátkům se bude hodit kousek papriky?
4. Pečte, vařte, bavte se
Zcela nejjednodušší hrou je samotná improvizace. Pro děti je imaginární hra mimořádně důležitá a je významnou součástí vývoji mozku.
Pokud jste se rozhodli pořídit pro svou ratolest kreativní dřevěnou hračku, širokou nabídku najdete v našem e-shopu. Vybíráme jen produkty od ověřených výrobců v nejvyšší kvalitě.
Zajímají vás další recenze produktů? Přečtěte si článek o ekologické Hravé kukuřice nebo houbových inkoustových barvách pro malé umělce.
autor: Adriana JUHÁSOVÁ